Z bardzo dobrym skutkiem w Halowych Mistrzostwach Polski w tenisie, w kategorii wiekowej do lat 14, rywalizowała Maja Chwalińska, podopieczna BKT Advantage Bielsko-Biała.

maja chwalinska

Młodziczka bielskiego klubu o medale walczyła w Krakowie, gdzie zorganizowano czempionat. Prócz Mai Chwalińskiej do rywalizacji przystąpiły dwie inne tenisistki BKT Advantage – Natalia Guszpit i Zosia Podbioł. Ta pierwsza niestety odpadła w eliminacjach. W turnieju głównym grały Chwalińska pokonała w pierwszej rundzie Julię Wędrochę (ChTT Chorzów) 6/0, 6/0, Podbioł natomiast uległa faworytce turnieju Wiktorii Rutkowskiej z Poznania 1:6, 0:6. Ta sama zawodniczka okazała się pogromczynią Mai Chwalińskiej w kolejnej rundzie. Bielszczanka uległa w stosunku 3:6, 4:6.

Rewelacyjny wynik Maja Chwalińska osiągnęła za to w grze deblowej. W parze z Igą Świątek z Warszawy (obie to wicemistrzynie Europy skrzatek) dotarła do finału. W I rundzie ograły rozstawioną z nr 1 parę Oczachowska/Zakordoniec 6:4, 6:4, w ćwierćfinale parę Zając/Makal 6:1, 6:2, a w półfinale duet Bednarczyk/Jaśkiewicz 6:1, 6:3. Maja i Iga zostały zatrzymane dopiero w finale, przez faworytki turnieju – parę Hertel/Rutkowska 4:6, 5:7.

Należy zaznaczyć, że wszystkie bielskie tenisistki które grały w Mistrzostwach Polski są o rok młodsze niż większość ich tegorocznych przeciwniczek.