Mecz w Przyszowicach miał być dla „Fiodorów” tym wpisującym się w znakomity finisz piłkarskiej jesieni w IV lidze.

GKS Radz olak Wymarzony start spotkania piłkarze z Radziechów zanotowali ostatnio, równie imponujący rozegrali wstępne minuty w Przyszowicach. Prowadzenie 2:0 to zasługa celnych strzałów Łukasza Błasiaka i Artura Kitki. Ten drugi trafił ponownie w barwach GKS-u, korzystając z „centry” Piotra Motyki z rzutu rożnego. Defensywa gości „przysnęła” w tej części meczu tylko raz, rywale po rozmontowaniu obrony prostopadłym podanie zanotowali gola kontaktowego. Ich zapędy ostudził w 42. minucie Marcin Byrtek. Pomocnik nie pomylił się z „11”, podyktowanej za faul na Motyce. – Zaczęliśmy znakomicie, mieliśmy przewagę, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku – tłumaczy Maciej Mrowiec, szkoleniowiec „Fiodorów”, którzy po pauzie nie zamierzali studzić ofensywnych zapędów.

Krótko po wznowieniu gry bardzo aktywny Motyka także swoją bramkę „znalazł”, idealnie wieńcząc wrzutkę Błasiaka z bocznej strefy boiska. Gdy piłkarze Jedności przewagę beskidzkiego IV-ligowca nieco zniwelowali, ponowny gol Błasiaka rozwiał ich nadzieje. W 77. minucie było już 6:2, bo kolegom pozazdrościł Marcin Dudka. Stoper w świetnym stylu zamienił na gola korner dla GKS-u. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od słupka. Strzeleckich popisów to nie zakończyło. Co najistotniejsze z punktu widzenia gości z Radziechów, to bramka numer 7, o którą pokusił się Szymon Byrtek. Dla rozdziału zdobycz mało istotny jest fakt, iż również Łukasz Byrtek musiał skapitulować, a licznik przyszowiczan zatrzymał się na czwórce.

– To był dziwny mecz, przypominający bardziej hokeja. Po obu stronach pojawiło się wiele błędów. Nas cieszy zwycięstwo, ale organizacja gry pozostawiała sporo do życzenia – komentuje efektowny występ swoich podopiecznych trener Mrowiec.

Jedność ’32 Przyszowice – GKS Radziechowy-Wieprz 4:7 (1:3) 0:1 Błasiak (6') 0:2 Kitka (13') 1:2 … (32') 1:3 M.Byrtek (42', z rzutu karnego) 1:4 Motyka (49') 2:4 … (60') 2:5 Błasiak (68') 2:6 Dudka (77') 3:6 … (83') 3:7 Sz.Byrtek (87') 4:7 … (90+2')

GKS: Ł.Byrtek – Krasny (60' Tracz), Dudka, Jaroszek, Kitka, Janik, Motyka (80' Kozieł), M.Byrtek, Sz.Byrtek, Błasiak, Trzop (70' Natanek) Trener: Mrowiec