Derby na Stadionie Miejskim. Rekord i Podbeskidzie zagrają przy Rychlińskiego
To będzie jedno z najciekawszych wydarzeń tej wiosny w Bielsku-Białej. Derby pomiędzy Rekordem Bielsko-Biała a Podbeskidziem Bielsko-Biała odbędą się na Stadionie Miejskim przy ul. Rychlińskiego.
Spotkanie w ramach Betclic 2. Ligi zaplanowano na niedzielę, 12 kwietnia, o godzinie 14:30. Zmiana lokalizacji to efekt porozumienia pomiędzy klubami. Prezes Rekordu - Janusz Szymura, przychylił się do wspólnej prośby zarządu TS Podbeskidzie oraz prezydenta Bielska-Białej - Jarosława Klimaszewskiego.
Podczas trójstronnego spotkania kluczowe znaczenie miały kwestie bezpieczeństwa oraz dostępności meczu dla kibiców obu drużyn. Prezydent miasta podkreślał potrzebę organizacji widowiska w miejscu, które pozwoli przyjąć większą liczbę sympatyków i zapewni odpowiednie warunki infrastrukturalne.
Na taki krok przystał prezes Rekordu, Janusz Szymura, który zaakceptował wspólną propozycję władz miejskich oraz działaczy Podbeskidzia. Warto jednak podkreślić, że mimo zmiany stadionu, gospodarzem i organizatorem spotkania pozostanie Rekord. Klub skorzysta z obiektu przy Rychlińskiego na zasadach komercyjnych, zgodnie z umową zawartą z jego administratorem.