Pierwsza połowa beskidzkiego szlagieru 23. kolejki IV ligi śląskiej, grupy 2, zakończyła się po myśli gospodarzy. Po ostatnim gwizdku arbitra w zdecydowanie lepszych nastrojach byli natomiast goście.

Wisla Ustronianka Drzewiarz Derby, jak na derby przystało, dostarczyły bramek, kartek, a co za tym idzie emocji. Oba zespoły mecz kończyły w osłabieniu. W 80. minucie "cegłę" obejrzał Tomasz Kozioł, a chwilę później los zawodnika Drzewiarza podzielił Mirosław Łacek. Pierwszy kopnął rywala bez piłki, drugi bezpardonowo zaatakował nogi przeciwnika. Wcześniej zawodnicy z Wisły i Jasienicy zdobywali gole. W premierowej odsłonie bramkę dla gospodarzy zapisał na swoim koncie Michał Pietraczyk, który przymierzył obok Krzysztofa Michałowskiego. Na przerwę w zdecydowanie lepszych nastrojach schodzili zatem podopieczni Tomasza Wuwera.

Druga połowa wyrównanego pojedynku przyniosła trzy trafienia. Autorami wszystkich byli piłkarze prowadzeni przez Ireneusza Kościelniaka, który wywalczył niegdyś z Wisłą awans do IV lig. Do remisu goście doprowadzili w 68. minucie. Szymon Płoszaj po dośrodkowaniu Kozioła wolejem posłał futbolówkę w okienko „świątyni” Andrzeja Kawuloka. Pomocnik Drzewiarza swoim trafieniem zapoczątkował fenomenalny okres gry przyjezdnych. Aleksander Pawlus w 72. minucie zapewnił swojej drużynie prowadzenie. Na raty wykończył pojedynek sam na sam z golkiperem. Chwilę później było 3:1. Daniel Jakowenko głową przypieczętował zwycięstwo jasieniczan. W końcówce Wisłą dążyła do zmiany niekorzystnego rezultatu, miała ku temu okazje, ale dwukrotnie na wysokości zadania stanął Michałowski.

Wisła Ustronianka – Drzewiarz Jasienica 1:3 (1:0) 1:0 Pietraczyk (35') 1:1 Płoszaj (68') 1:2 Pawlus (72') 1:3 Jakowenko (75')

Wisła: Kawulok – Tomala, Pilch, Łacek, Kotrys, Wawrzacz (75' Polok), Chmiel, D.Juroszek (65' S.Juroszek), Czyż, Leśniewicz, Pietraczyk Trener: Wuwer

Drzewiarz: Michałowski – Lapczyk, Kliber, Rucki, Basiura (60' Płoszaj), Sekuła, Kozioł, Struś (46' Pawlus), Jakowenko, Król (49' Siuda), Kozielski (85' Romanowicz) Trener: Kościelniak