Według jasno określonej koncepcji szkoleniowej, uwzględniającej wiele istotnych czynników, zajęcia piłkarskie dla dzieci już od 4. roku życia prowadzone są w bielskiej szkółce Football Academy. – Naszą misją jest nauczanie gry w piłkę nożną. Zawodnikom oferujemy niesamowitą dziecięcą przygodę w gronie rówieśników, a najbardziej utalentowanym młodym piłkarzom także wyjątkowe możliwości rozwoju swoich umiejętności w ramach licznych ogólnopolskich projektów szkoleniowych – podkreślają przedstawiciele Football Academy z Bielska-Białej, mogącego poszczycić się certyfikatem szkoleniowym Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Szkółka dysponuje bardzo dobrymi warunkami treningowymi. Gdy tylko aura dopisuje zajęcia młodych piłkarzy odbywają się na trawiastym boisku w Wapienicy. W przypadku niepogody i w okresie zimowym treningi przenoszą się do hali sportowej na Osiedlu Karpackim. – Zajęcia zostały dostosowane do obowiązującego reżimu sanitarnego. Tyczy się to nie tylko kwestii samego bezpieczeństwa, ale i odpowiednio przygotowanych konspektów treningowych. Tak też będzie we wrześniu, gdy w trakcie naboru pojawią się nasi potencjalni nowi podopieczni – wyjaśnia Krystian Gańczarczyk, trener i menadżer w najpopularniejszej szkółce piłkarskiej w Bielsku-Białej.

Istotne w kontekście trwającego obecnie naboru dla dzieci z roczników 2007-2016 jest zapewnienie fachowej kadry szkoleniowej. Wśród trenerów w bielskim Football Academy jest m.in. Marek Sokołowski, były piłkarz klubów ekstraklasowych i ikona Podbeskidzia. – Gdy ja rozpoczynałem swoją przygodę z futbolem czasy były zupełnie inne. Nie mieliśmy tak świetnych warunków, jak teraz. Niezależnie jednak od tego ważne jest, aby trafić na odpowiednich ludzi, którzy sprawią, że zapał do gry w piłkę gdzieś nie zniknie. Uważam, że na tym polu całkiem nieźle sobie radzimy, a ponad 200 dzieciaków w kilkunastu grupach to w zasadzie potwierdza – przyznaje Sokołowski.

Szczegóły naborowe można uzyskać pod numerem telefonu: 784-455-840 lub e-mailowo: bielsko-biala@footballacademy.pl.