Z obozu Górali

– Bielszczanie do meczu z Cracovią przystąpią w dobrych nastrojach. W miniony weekend Górale pokonali niełatwego przeciwnika, Górnik Zabrze 2:1. - Tydzień temu powiedziałem, że chciałbym tylko chwalić piłkarzy. Robię to z radością po raz drugi. Pokazaliśmy, że tanio skóry nie sprzedamy. Graliśmy na trudnym boisku. Znaliśmy atuty Górnika, jak np. doskok po drugą piłkę. Wiedzieliśmy, że nie mogliśmy grać dzisiaj tiki-taki. Nogi się rozjeżdżały na tej murawie. Tak naprawdę proste środki zadecydowały o wyniku - przyznał na pomeczowej konferencji prasowej Robert Kasperczyk. 

– Dwie bramki w meczu z zespołem z Zabrza zdobył Kamil Biliński. Doświadczony napastnik zakończył spotkanie z urazem barku, lecz nie był on bardzo poważny.  

 David Niepsuj został zawodnikiem bielskiego klubu. 25-latek przez ostatnie lata występował w Wiśle Kraków, zaś tej zimy Biała Gwiazda dała mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. 

– Zespół Górali opuścił z kolei Tomasz Nowak. Doświadczony pomocnik udał się na półroczne wypożyczenie do Rekordu Bielsko-Biała. 

– Zawodnicy Podbeskidzia w meczu z Górnikiem po raz kolejny potwierdzili dobre przygotowanie motoryczne. Górale przebiegli w tej konfrontacji nieco ponad 118 km. 


O rywalu

– Cracovia w miniony wtorek rozegrała spotkanie w ramach Pucharu Polski. Podopieczni Michała Probierza pokonali na wyjeździe Wartę 1:0. 

– Znacznie gorzej idzie krakowianom w lidze. Najbliższy rywal Podbeskidzia na wstępie 2021 roku zanotował 2 porażki: z Wartą Poznań i Pogonią Szczecin. 

– Ostatni mecz między Podbeskidziem a Cracovią rozegrany został 30 sierpnia 2020 r. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. 

Jarosław Przybył z Kluczborka poprowadzi najbliższy mecz Górali z Cracovią. Ten sam arbiter był głównym rozjemcą również w pierwszym meczu tych drużyn, rozegranym w Bielsku-Białej. 

Przypuszczalny skład Podbeskidzia: Pesković – Modelski, Janicki, Rundić, Mamić, Frelek, Kocsis, Marzec, Ubbink,  Roginić, Wilson

Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała, 13.02.2021 r. (sobota), g. 15:00