Turnieje awizowane na koniec stycznia, cały luty i początek marca zostały przewidziane dla młodzików (rocznik 2008 i młodsze), orlików (rocznik 2010 i młodsze) oraz żaków (rocznik 2012 i młodsze). Jak informuje organizator, formuła halowych rozgrywek przewiduje udział 18 drużyn w każdym roczniku. Po podziale na 3 koszyki po 6 drużyn, do czego brane pod uwagę będą ranking oraz położenie geograficzne zgłoszonych klubów, nastąpi losowanie 6-zespołowych grup. Następnie zostaną przeprowadzone eliminacje. Spotkania trwać będą po 12 minut. Uzyskane wyniki pozwolą na utworzenie 3 grup finałowych. I tak drużyny, które w meczach eliminacyjnych zajmą miejsca 1-2. w grupie zagrają w turnieju o Puchar Ligi Mistrzów, zespoły z lokat 3-4. o Puchar Ligi Europy, z kolei zespoły zamykające poszczególne stawki o Puchar Olzy.

Z myślą o uatrakcyjnieniu zimowego okresu dla ekip młodzieżowych, w dodatkowym terminie drużyny z miejsc 1-3. Ligi Mistrzów, 1-2. Ligi Europy oraz triumfator Pucharu Olzy zmierzą się w batalii o Superpuchar Halowej Ligi.

Prócz gospodarzy na ten moment swój udział w zmaganiach w hali w Pogwizdowie zapowiedziały w różnych rocznikach takie kluby, jak: Spójnia Zebrzydowice, Orzeł Moszczenica, Unia Turza Śląska, Rekord Bielsko-Biała, Ruch Stanowice, LKS Goleszów, Góral Istebna, LKS Kończyce Małe, GKS Jastrzębie, Football Academy Kędzierzyn-Koźle, AP United Rydułtowy i Rafako Racibórz.

Więcej szczegółów dotyczących turnieju można uzyskać na stronie internetowej Olzy Pogwizdów.