Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Górali w tym sezonie. Warszawianie prowadzili grę, stwarzali więcej zagrożeń pod bramką przeciwnika, lecz to bielszczanie byli skuteczniejsi w swoich poczynaniach oraz lepiej wyglądali motorycznie na tle mistrza Polski. Podbeskidzie zażegnało tym samym passe wysokich porażek i zaczęło rok 2021 z wysokiego "C". 

Co jest rzadkością, Instat Index, czyli zbiór wszystkich najistotniejszych statystyk, wykazał... remis (245-245). Legia przewodziła znacznie w statystykach posiadania piłki, wygranych pojedynków, wymieniła więcej podań oraz oddała znacznie więcej strzałów. Górale mieli jedynie lepsze tempo budowania akcji. 

Na najlepszego zawodnika Instat Index wskazał obrońcę Podbeskidzia, Rafała Janickiego, który zgromadził 317 punktów. Ponadto w najlepszej trójce piłkarzy Podbeskidzia znaleźli się kolejno: Michal Pesković oraz Desley Ubbink. Z raportu "fitness" wynika, iż zawodnicy z Bielska-Białej byli bardziej wybiegani od swojego przeciwnika. Zawodnicy Górali przebiegli w meczu 118,09 km, z kolei Legii 114,17 km. Gospodarze wykonali także więcej szybkich biegów. Zawodnikiem, który wykonał najdłuższy dystans w meczu w szeregach Podbeskidzia był Gergo Koscis (12,39). Najwięcej sprintów w całym spotkaniu wykonał z kolei Marko Roginić, napastnik Górali (17).