Wicelider wadowickiej „okręgówki” był pierwszym test-rywalem czechowickiego MRKS-u podczas trwającego okresu przygotowawczego. Zespół prowadzony przez Michała Gazdę wystartował z impetem. Bestwina MRKS

Premierowa odsłona spotkania z udziałem czołowych reprezentantów „okręgówek” była wyrównana. Na przerwę z jednobramkową zaliczką schodzili czechowiczanie. Precyzyjnym uderzeniem lewą noga w długi róg popisał się Rafał Żurek. Golkiper Górnika Brzeszcze w tej sytuacji nie zdążył zareagować. W drugiej połowie oba zespoły zagrały odważniej, posypały się bramki. Futbolówka lądował jednak tylko w jednej siatce. Trafienie na 2:0, po podaniu Michała Puchały, na swoim koncie zapisał Grzegorz Sztorc. Gole dla MRKS-u zdobyli także Mateusz Żyła, Michał Adamus i testowany zawodnik. Kandydat do gry w czechowickim klubie zdobył bramkę, która była ozdobą meczu. Piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki, słupka, a następnie zatrzepotała w „sieci”.

– Dobry początek, ale to tylko sparing. Nie mogę być jednak niezadowolony. Ostatni mecz zagraliśmy 15 listopada. Było widać głód piłki. Mamy szeroką i wyrównaną kadrę, jest rywalizacja o miejsce w zespole, a to procentuje. Górnik to solidna firma. Pierwsza połowa była wyrównana, w drugiej przeważaliśmy. Do ligi długie dwa miesiące. Do wyniku nie przywiązujemy uwagi. Przed nami mecze z zespołami czwartoligowymi. Zobaczymy, w którym miejscu jesteśmy – mówi Trener Gazda.

MRKS w przyszłą sobotę o godzinie 17:00 w Pszczynie zmierzy się z Czarnymi-Góralem Żywiec.

MRKS Czechowice-Dziedzice - Górnik Brzeszcze 5:0 (1:0) Gole: Żurek, G.Sztorc, Adamus, Żyła, testowany zawodnik

MRKS: Bazin (Słowiaczek) - Niemczyk, Gąsiorek, Miszczak, Wójcikiewicz, Żyła, Żurek, Adamiec, Adamus, Puchała, G.Sztorc oraz Putek, Szal, Baranowicz, Then, P.Jurek, testowany zawodnik Trener: Gazda