Zawodnicy z rocznika 2011 udadzą się do Zawiercia. Prócz miejscowego oddziału Football Academy do rywalizacji przeciwko podopiecznym trenera Krystiana Gańczarczyka staną szkółki z Kędzierzyna-Koźla i Opola. Rocznik 2012 bielskiego Football Academy, pod szkoleniową pieczą Andrzeja Opioły, zagra w Opolu. Także tu do eliminacji przystąpi drużyna gospodarzy, ponadto ekipy z Kędzierzyna-Koźla oraz Andrychowa.


Oba wspomniane turnieje eliminacyjne odbędą się w sobotę 14 listopada. Przepustkę do półfinałów Mistrzostw Polski Football Academy, zachowując tym samym szansę gry w wielkim finale w Opolu, uzyskają po 2 czołowe zespoły.

Rokowania przez wspomnianymi zmaganiami są dobre. Młodzi piłkarze bielskiej szkółki systematycznie realizują treningowe plany, korzystając z boisk w Wapienicy i na „Górce”. – Jesteśmy optymistycznie nastawieni. Fajnie, gdybyśmy znaleźli się w gronie najlepszych oddziałów w Polsce, bo w finałach w różnych kategoriach w przeszłości już występowaliśmy – mówi Gańczarczyk, przywołując choćby sukces w postaci 4. miejsca w kraju w kategorii wiekowej do lat 10.