Stowarzyszenie „Druga Strona” zostało powołane do życia w Bielsku-Białej. – Chcemy propagować futbol i ideę kibicowania na swój sposób – mówi naszemu portalowi Jerzy Pindel, jeden z pomysłodawców projektu.

TSP kibice

– Taką inicjatywę planowaliśmy już od jakiegoś czasu. Często byliśmy niezadowolenie z różnych form kibicowania, obrażania na stadionie czy protestów. Uważamy, że stadion jest miejscem do oglądania imprezy piłkarskiej i kibicowania swojemu zespołowi, piłkarzom, a nie wchodzenia w jakieś utarczki słowne czy sprawy wewnątrz klubu – mówi nam Jerzy Pindel, wieloletni kibic Podbeskidzia, jeden z założycieli 18-osobowego aktualnie Stowarzyszenia „Druga Strona”, w skład którego wchodzą w dużej mierze założyciele TS Podbeskidzie.

Jak będzie wyglądała działalność nowego organu? – Chcemy propagować futbol i ideę kibicowania na swój sposób – zająć się kibicowaniem i wspieraniem zespołu Podbeskidzia. Planujemy także organizację różnych imprez i wspólnych wyjazdów na mecze, współpracę ze szkołami. Zależy nam na poprawie wizerunku klubu, a nie wyręczaniu klubu – wyjaśnia członek zarządu Stowarzyszenia.

Niebawem ukonstytuują się władze Stowarzyszenia „Druga Strona” i wówczas nakreślone zostaną działania na najbliższą przyszłość. Część z nich już jednak znamy. – Zamierzamy ubrać całą trybunę krytą w jednolite koszulki podczas meczów „Górali” w Bielsku-Białej. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem będzie organizować również wyjazd na mecz pierwszej kolejki nowego sezonu do Gdańska. Wyraźnie chcę zaznaczyć, że nie jesteśmy przeciwko istniejącemu dotychczas Stowarzyszeniu Sympatyków Klubu. Będziemy działać obok nich, by nie wchodzić sobie w drogę. Na pewne rzeczy patrzymy inaczej, ale tak, jak i kibicom z „młyna”, tak i nam zależy przede wszystkim na dobru naszego klubu – dodaje Jerzy Pindel.