Mecz II rundy play-off z udziałem bielskich koszykarzy miał nietypowy przebieg. Ostatecznie gospodarze odnieśli pierwsze zwycięstwo w rywalizacji z zespołem Weegree AZS KU PO Opole. basket hills2 Drużyna DAAS Basket Hills w mecz weszła bardzo źle, po kilku minutach przegrywała 2:10, a po pierwszej kwarcie 14:22. Obraz gry uległ zmianie w drugiej części pojedynku. Gospodarze z zimną krwią wykorzystywali błędy rywala, straty odrobili z nawiązką. Po premierowej połowie prowadzili 39:32.

Trzecia kwarta do złudzenia przypominała pierwszą, czwarta drugą. Goście, najlepszy zespół III ligi opolskiej, ponownie wyszli na prowadzenie, by w decydującej fazie spotkania oddać pole bielszczanom. Jak na liderów przystało, duet Grzegorz Błotko – Robert Kozaczka poprowadził gospodarzy do zwycięstwa.

W środę „Hillsi” udadzą się na rewanż do Opola, gdzie będą bronić skromnej zaliczki. Zwycięzca dwumeczu w najbliższą sobotę przystąpi do rywalizacji w finale play-off.

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – Weegree AZS KU PO Opole 76:72 (14:22; 25:10; 14:26; 23:14)

Punkty dla DAAS Basket Hills: Grzegorz Błotko – 19, Robert Kozaczka – 17, Mateusz Adamus – 16, Paweł Garus – 11, Piotr Karnia – 9, Kamil Szopa – 4.