Strzelenie pięciu goli w meczu zawsze musi cieszyć. Zwycięstwo IV-ligowej Wisły Ustronianki to dobry omen w kontekście ostatnich szlifów przedsezonowych.

wisla ustronianka 2

W kolejnym test-meczu Wisła Ustronianka mierzyła się z młodzieżą Podbeskidzia. I szybko wiślanie pokazali, że potyczkę traktują całkowicie poważnie. Do przerwy podopieczni Tomasza Wuwera zdobyli dwa gole, jeszcze skuteczniej spisywali się w dugiej części. Do 80. minuty prowadzili 5:0 i dopiero w końcówce ambitni bielszczanie zanotowali trafienia honorowe. Wpływ na to miał również fakt, że zespół z Wisły grał wówczas w osłabieniu po kontuzji, której nabawił się Mirosław Łacek. – Końcówka meczu wymaga oczywiście pewnych analiz. Generalnie jednak przyznam, że nasza gra na tle tego przeciwnika wyglądała całkiem nieźle – skwitował szkoleniowiec Wisły Ustronianki, który w najbliższych dniach będzie mógł również korzystać z wracającego do zdrowia Sebastiana Juroszka.

Kolejny sparing wiślańskiej drużyny w sobotę przeciwko ekipie Jałowca Stryszawa.

Wisła Ustronianka – Podbeskidzie Bielsko-Biała (U-19) 5:2 (2:0) Gole dla Wisły: D.Juroszek, Pietraczyk, M.Pilch, Łacek, Polok

Wisła: Kawulok – Madzia, M.Pilch, Łacek, Kotrys, Czyż, Kukuczka, Wawrzacz, Pietraczyk, D.Juroszek, Leśniewicz oraz Raczek, Chmiel, Cieślar, Kohut, Polok Trener: Wuwer