Rywalizacja przedszkolaków wyznaczona została na niedzielę 11 listopada, kiedy to w całym kraju świętowane będzie 100-lecie odzyskania Niepodległości. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 13:30, miejscem już 12. edycji przedsięwzięcia będzie Hala pod Dębowcem przy ulicy Karbowej w Bielsku-Białej.

„Przedszkoliada” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, do każdej kolejnej odsłony turnieju zgłasza się wiele chętnych placówek. Wiosną tego roku pobity został rekord, bo na zawody stawiło się 450 młodych piłkarzy z 36 przedszkoli. To następstwo ciekawego pomysłu na wydarzenie angażujące dzieci w sportową aktywność oraz dodatkowych atrakcji w trakcie imprezy, również dla rodziców i opiekunów. Także tym razem przedszkolaki otrzymają pamiątkowe medale i okolicznościową koszulkę.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Bielsko-Biała, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Football Academy Bielsko-Biała. Aktualnie przyjmowane są zgłoszenia pod adresem e-mailowym: bielsko-biala@footballacademy.pl w terminie do 30 października br.