Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała rozpoczęli przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2013/2014. Po krótkich urlopach, na zajęciach pojawili się niemal wszyscy zawodnicy, którzy niedawno świętowali utrzymanie w ekstraklasie. Na treningu nie zabrakło także nowych twarzy...

tsp Punktualnie o godzinie 11:00 pod okiem Czesława Michniewicza „Górale” rozpoczęli na obiekcie dankowickiego Pasjonata okres przygotowawczy. W treningu uczestniczyli niemal wszyscy zawodnicy stanowiący kadrę zespołu w zeszłym sezonie. Wśród nich, co z perspektywy kibiców Podbeskidzia jest zapewne najważniejsze, byli Robert Demjan i Fabian Pawela. Zabrakło natomiast tych piłkarzy, którzy bielski klub z różnych powodów opuścili, czyli Marcina Wodeckiego, Marko Ćetkovicia, Luki Gusicia czy Krzysztofa Barana.

W zajęciach wzięło udział także kilku nowych zawodników. Pochodzący z Chybia Daniel Feruga, który w zeszłym sezonie grał w Chojniczance Chojnice, dwóch bramkarzy - Piotr Misztal z GKS-u Tychy i Marcin Skrzeszewski z Cracovii oraz trójka zagranicznych piłkarzy: Senegalczyk Idriss Sega Cisse i Ghańczyk Frank Adu Kwame z III-ligowego LZS-u Piotrówka, a także słowacki obrońca Peter Janosik, reprezentujący ostatnio na zasadzie wypożyczenia ze Slovana Bratysława, barwy czeskiego FC Hradec Kralove.

Ponadto w zajęciach wziął udział powracający z wypożyczenia do tyskiego GKS-u Mateusz Kupczak. Niebawem do drużyny dołączy także wypożyczony ostatnio do Okocimskiego Brzesko, Damian Byrtek.