Meczem z miejscowym zespołem siatkarki BKS-u Aluprof zakończyły udział w turnieju o Puchar Gubernatora Tiumienia.

bks trening

Na finiszu zawodów bielszczanki zaprezentowały się z dobrej strony, ale nie wystarczyło to do pokonania rosyjskiego przeciwnika. Spory wpływ na przebieg spotkania miał pierwszy set. BKS Aluprof prowadził w nim różnicą kilku „oczek”, ale ostatnie fragmenty odsłony należały do gospodyń. Mniej pozytywnego można powiedzieć o drugim secie, bowiem Rosjanki dominowały w nim niepodzielnie. Losów potyczki finałowej nie udało się odwrócić w secie trzecim. Miejscowa ekipa wykorzystała piłkę meczową na wstępie gry „na przewagi”, tym samym sięgnęła po trofeum. Na osłodę siatkarkom BKS-u Aluprof pozostała nagroda dla najlepszej zawodniczki meczu, którą otrzymała atakująca Helena Horka.

W Rosji, osłabione personalnie bielszczanki, odniosły dwa zwycięstwa, dziś przegrywając po raz pierwszy pod wodzą nowego trenera Mirosława Zawieracza. To pierwsze sprawdziany formy bielskiej drużyny w bieżącym okresie przygotowawczym. VC Tiumień – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:18, 26:24) BKS Aluprof: Nikić, Lis, Wilk, Czypiruk, Horka, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero), Trojan, Szymańska, Strózik Trener: Zawieracz