Po raz kolejny wracamy do tematu przerwanego pojedynku Czarnych-Górala Żywiec z GKS-em Jastrzębie. Weryfikacji wyniku jeszcze nie ma, ale pierwsze kary, za zachowania kibiców, się posypały. pilka nozna Wydział Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Nożnej nałożył na oba kluby kary w wysokości 3 tys. zł. Ponadto sympatycy zespołu z Żywca nie będą mogli uczestniczyć w trzech najbliższych, domowych meczach Czarnych-Górala. Na GKS nałożono natomiast zakaz wyjazdu kibiców na pięć kolejnych spotkań.

Przypomnijmy, że zaległe spotkanie IV ligi śląskiej zostało przerwane w 90. minucie. Na boisko rzucona została z trybun petarda, która ogłuszyła trzech piłkarzy drużyny gości. W związku z tym, iż nie mogli oni kontynuować gry, arbiter przedwcześnie zakończył mecz. Zespół z Żywca prowadził wówczas 4:1.

Dopiero w przyszłym tygodniu Wydział Gier ŚZPN zajmie się weryfikacją wyniku.