Wspólna inicjatywa Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach oraz UKS Kozy doprowadziła do utworzenia projektu rozgrywek przeznaczonych dla dziewcząt z rocznika 2005 i młodszych. – Grand Prix w minisiatkówce przewidzieliśmy jako kilka turniejów, chcąc w ten sposób zachęcić do regularnej aktywności fizycznej. Każda forma uprawiania sportu jest ważna i cenna. Mamy natomiast na uwadze to, że siatkówka żeńska ma w Kozach duże tradycje i warto zadbać o jej podtrzymywanie, poczynając właśnie od rywalizacji najmłodszych dziewczyn – mówi Konrad Hamerlak, dyrektor CSW w Kozach.

Tegoroczne Grand Prix zostało podzielone na dwie edycje – wiosenną i jesienną, w każdej z nich przewidziano po 4 turnieje w minisiatkówce. Pierwsza odsłona rozgrywek potrwa od 11 lutego do 13 maja, druga zainaugurowana zostanie 16 września, a ostatni turniej przeprowadzony będzie 15 grudnia. Punkty zdobywane w poszczególnych zmaganiach będą sumowane, ich podliczenie nastąpi odpowiednio po ostatnich meczach obu edycji.

Każda z drużyn rywalizujących liczyć może maksymalnie 4 zawodniczki. Wpisowe za udział wynosi 50 złotych od danego zespołu.

Terminy Grand Prix Kóz w minisiatkówce dziewcząt – edycja wiosenna:
11 lutego
11 marca
8 kwietnia
13 maja

Terminy Grand Prix Kóz w minisiatkówce dziewcząt – edycja jesienna:
16 września
14 października
24 listopada
15 grudnia