Sparingowy test żywieckiego Mitechu z bielskim Rekordem był okazją sprawdzenia w boju młodych zawodniczek. Jedną z uczestniczek sparingu w barwach klubu z Żywca była Klaudia Adamek, siostra doskonale znanego piłkarza Kamila.

mitech_13-14_1 Żywczanki grę kontrolną składającą się z trzech tercji wygrały 6:1. Otwarcia wyniku dokonała Katarzyna Rozmus, która łącznie strzeliła tego dnia dwa gole. Gospodynie meczu wyrównały, ale w tercji numer dwa straciły jeszcze dwie bramki. Do żywieckiego zespołu w pełni należała ostatnia odsłona sparingu, która zwieńczona została trzema trafieniami przyjezdnych.

Najokazalszy łup bramkowy zanotowała Klaudia Adamek, która trzy razy popisała się skutecznymi strzałami, w tym jednym głową. Niespełna 13-letnia zawodniczka jest siostrą Kamila Adamka i wychowanką Morcinka Kaczyce. W klubie tym trenowała dotychczas z drużyną... trampkarzy. O jej możliwościach świadczy to, że została właśnie powołana do kadry wojewódzkiej w swoim roczniku. Warto odnotować, że w sparingu dobrze wypadła również pozyskana przez Mitech, niespełna 16-letnia Aleksandra Nieciąg, która także wpisała się na listę strzelczyń.

Pierwszy zespół Mitechu miał wolną środę. Przeciwko Rekordowi wystąpiły tylko cztery piłkarki z kadry ekstraligowej drużyny – Marzena Cholewka, Katarzyna Rozmus, Karolina Wieczorek oraz Anna Zegan. Dziś w komplecie zawodniczki stawią się na popołudniowym treningu.