Z obozu Górali

– Wciąż na wiosnę piłkarze Podbeskidzia pozostają niepokonani. W miniony weekend bielszczanie zremisowali w Krakowie z tamtejszą Cracovią 1:1. Dzięki temu Górale złapali kontakt w ligowej tabeli z resztą stawki i przeskoczyli w niej Stal Mielec.

– Wypada pogratulować zawodnikom obu drużyn rozegrania meczu, którego stawką były nie tylko punkty, ale prestiż w tym rejonie tabeli. Podwójne znaczenie miałoby zwycięstwo dla obu drużyn. Mecz był toczony na bardzo ciężkim terenie. Oprócz umiejętności techniczno-taktycznych, które nie są jeszcze do końca wyeksponowane przez piłkarzy żadnej drużyny, wychodzą takie cechy charakteru jak walka, zaangażowanie, mobilizacja. Walka terenowa, bo ciężko mówić tutaj o pięknym futbolu – powiedział po spotkaniu Robert Kasperczyk, trener Podbeskidzia. 

– Dominik Frelek, obecny zawodnik Górali ma za sobą występy w juniorach klubu z Białegostoku. – Z mojego punktu widzenia na pewno mecz trochę inny od wszystkich. Wiadomo jednak, że skupiam się przede wszystkim na tym, abyśmy jako drużyna pokonali drużynę z Białegostoku. Czuję także ekscytację, bo z niektórymi chłopakami grałem w zespołach juniorskich, a niedługo spotkamy się na ekstraklasowym boisku. Cieszy mnie to, że dotarliśmy już tak daleko – powiedział sam zainteresowany na łamach strony klubowej.

– Do I-ligowego Widzewa wypożyczony został obrońca Górali, Kacper Gach. 

Kamil Kogut dołączył do działu skautingu w Podbeskidziu. Ostatnio, przez półtora roku pracował dla klubu francuskiej Ligue 1 Girondins Bordeaux jako International Senior Scout. W latach 2014-2019 był szefem skautingu w Piaście Gliwice, z którym świętował zdobycie tytułu mistrza Polski w 2019 i wicemistrza w 2016 roku.

Gergo Koscis nie wystąpi w najbliższym spotkaniu. Węgierski pomocnik w pojedynku z Cracovią zobaczył swoją 4 i 5 żółtą kartkę i przeciwko Jagiellonii go nie zobaczymy. Swoją karę odpokutował z kolei Kamil Biliński. 

O rywalu

– W 0 meczach w tym sezonie poza Białymstokiem Jagiellonia 3-krotnie zwyciężała i 6 razy przegrywała. Z kolei Górale u siebie zremisowali tylko raz, zatem remis wydaje się najmniej prawdopodobnym rezultatem, choć... właśnie remisem 2:2 zakończył się ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami. 

– Bilans ekstraklasowych gier przeciwko Jagiellonii Podbeskidzie ma korzystny (5 zwycięstw, 4 remisy, 4 przegrane, bramki 24:18), a zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę mecze rozgrywane w Bielsku-Białej (3 wygrane, 2 remisy i 1 przegrana, bilans 10:5).

– Obecnie faworytami zdają się być goście, którzy przed rozpoczęciem 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy zajmowali 6. miejsce w tabeli ze zdobyczą 24 punktów i bilansem bramek 25-27. 

– W ostatnim ligowym starciu "Jaga" zremisowała z Legią Warszawa 1:1.

Przypuszczalny skład Podbeskidzia: Pesković – Mamić, Rundić, Janicki, Modelski, Roginić, Bieroński, Rzuchowski, Marzec, Hora, Biliński

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok, 20.02.2021 r. (sobota), g. 17:30