Zdecydowana większość zespołów szukających optymalnej formy przed startem rundy wiosennej ma za sobą inaugurację cyklu sparingowego. W tej grupie znajduje się od soboty Cukrownik Chybie. chybie_logo Podopieczni Andrzeja Myśliwca zmierzyli się z Polonią Marklowice, reprezentantem katowickiej „okręgówki”, grupy 3. Spotkanie lepiej rozpoczęła Polonia, która wyszła na dwubramkowe prowadzenie. W 33. minucie trafienie kontaktowe zapisał na swoim koncie Szymon Miłek. Tuż po przerwie "Poloniści" ponownie byli o dwa kroki przed rywalem. Cukrownik do wyrównania doprowadził w 69. minucie. Chybianie zdobyli dwa gole w krótkim odstępie czasu. Na listę strzelców wpisali się – testowany zawodnik oraz Bartłomiej Feruga. Ostatnie słowo należało do drużyna z Marklowic, a konkretnie Daniela Nikla, który skompletował hat-tricka i zapewnił swojej drużynie sparingowe zwycięstwo.

Zagraliśmy dwie równe połowy. W przerwie dokonałem kilku zmian. Warunki sprzyjały grze, boisko było bardzo dobrze przygotowane. Naszą postawę oceniam pozytywnie. To był na pierwszy sparing. Przed przerwą testowaliśmy nowe ustawienie. Wynik jest sprawą drugorzędną. Mam materiał do analizy – powiedział po spotkaniu trener Myśliwiec, który przyglądał się postawie dwóch kandydatów do gry w Chybiu.

Kolejny test-mecz zespołu z Chybia w najbliższą sobotę. Cukrownik zmierzy się z Granicą Ruptawa.

Cukrownik Chybie - Polonia Marklowice 3:4 (1:2) Gole dla Cukrownika: Miłek, testowany zawodnik, Feruga

Cukrownik: Nalepa - Filapek, Wawrzyczek, Feruga, Folek, Skowronek, Zygma, Neter, Miłek, testowany zawodnik, R.Szczygielski oraz Francuz, Stokłosa, J.Kajstura, Śmieja, Żur, testowany zawodnik Trener: Myśliwiec