W Czechowicach-Dziedzicach spotkały się dziś drużyny Pasjonata Dankowice oraz GKS-u Radziechowy-Wieprz, aby nawzajem sprawdzić swoją formę przed wznowieniem ligowych rozgrywek. Po sparingu więcej powodów do optymizmu mieli IV ligowcy.

GKS Radziechowy go

Wysoką wygraną GKS-u Radziechowy-Wieprz zakończył się sparing z Pasjonatem Dankowice, choć to właśnie reprezentant "okręgówki" pierwszy cieszył się ze zdobycia gola. Jakub Ogiegło wykorzystał sytuację sam na sam z Łukaszem Byrtkiem. Odpowiedź "Fiodorów" była błyskawiczna i... podwójna. Wpierw skutecznością wykazał się Mateusz Janik, który chwil kilka później z powodu urazu musiał opuścić boisko, a następnie o gola pokusił się Szymon Byrtek. Po zmianie stron strzelali głównie piłkarze z Żywiecczyzny. Czynili to następująco Piotr Trzop, Marcin Dudka, Łukasz Błasiak oraz dwukrotnie Szymon Byrtek, który jednocześnie skompletował hattricka. Pasjonata stać było jeszcze na jedno trafienie. Jego autorem  okazał się być Tomasz Magiera. "Więcej" przekażą nam szkoleniowcy obu drużyn.

Artur Bieroński (Pasjonat Dankowice) - Patrząc na obie połowy można stwierdzić, że rozegraliśmy dwa zupełnie inne mecze. W pierwszym nie byliśmy słabsi od rywali, dotrzymywaliśmy mu kroku. Rozegranie piłki nie sprawiało nam kłopotów, wypracowanie sobie sytuacji strzeleckiej również. Po zmianie stron zaprezentowaliśmy się już dużo gorzej. Widać było zmęczenie w naszych szeregach, popełniliśmy kilka karygodnych błędów w defensywie co wykorzystały Radziechowy.

Maciej Mrowiec (GKS Radziechowy-Wieprz) - Pierwsza połowa była wyrównana, z lekkim wskazaniem na Pasjonata. Popełnialiśmy proste błędy, było dużo niedokładności. Drugie 45. minut kontrolowaliśmy zdobywając pięć bramek. Pozytywów jest sporo, nad kilkoma elementami musimy w dalszym ciągu popracować. Cieszę się, że rozegraliśmy ten sparing. Mam nadzieję, że uraz Janika nie jest poważny i przerwa w treningach nie będzie konieczna.

Pasjonat Dankowice - GKS Radziechowy-Wieprz  2:7 (1:2) Gole dla Pasjonata: Ogiegło, Magiera Gole dla GKS-u: Sz. Byrtek -3, Janik, Trzop, Dudka, Błasiak

Pasjonat: Testowany bramkarz - Mich. Wróbel, Krawczyk, Bieroński, Malysz, Sadlok, Herman, Marc. Wróbel, testowany hzawodnik, Patroń, Ogiegło oraz testowany bramkarz, Korczyk, Maciejewski, Szary, Magiera i testowany zawodnik Trener: Bieroński

GKS: Ł. Byrtek - Urbaś, Dudka, Noga, Jaroszek, Janik, Sz. Byrtek, Motyka,  M. Byrtek, Motyka, Błasiak oraz Goliasz, Krasny, Kitka, Trzop, Pawlus, Tracz Trener: Mrowiec