To już ostatni dzień zmagań artystów w turnieju tenisowym na kortach SPA Hotelu Jawor, podczas którego poznamy zwycięzców rywalizacji singlowej i deblowej. Portal SportoweBeskidy.pl to medialny patron imprezy.

daniec beskidy cup jawor Zakończyły się dwa mecze półfinałowe „IX Beskid Cup”. Trudno w ich przypadku mówić o niespodziankach. Pewnie do decydującego pojedynku awansował Marcin Daniec. Trzykrotny zwycięzca turnieju pokonał 6/3, 6/3 Maurycego Polaskiego. Jego przeciwnikiem będzie Jacek Mezo Mejer, który w znacznie bardziej wyrównanym spotkaniu pokonał Krzysztofa Respondka 4/6, 6/0, 10/7. Przypomnijmy, że przed rokiem finalista tej edycji zajął 3. miejsce.

Finał zapowiadał się pasjonująco, ale niespodziewanie w pełni dominował na korcie pretendent do tytułu. Mistrz z ubiegłego roku nie mógł nadziwić się kolejnym udanym zagraniom rapera Mezo, który efektownie triumfował 6/2, 6/1. To trzeci zwycięzca w historii zawodów na kortach SPA Hotelu Jaworu. Wcześniej prócz Dańca, puchar prezydenta miasta Bielska-Białej odbierał jeszcze tylko Robert Rozmus, w ostatnich dwóch edycjach nieobecny.

Poznaliśmy również rozstrzygnięcia w zmaganiach deblowych. Para Krzysztof Hanke/Wojciech Oświęcimski pokonała 6/0 duet Anna Guzik/Wojciech Dąbrowski. Z kolei Ewa Sawka i Karol Stopa nie dali szans Władysławowi Grzywnie i Wojciechowi Tylce (6/0).

Finał także był widowiskiem jednostronnym z korzystnym efektem dla pary Sawka/Stopa. Najniższy stopień podium dla duetu Guzik/Dąbrowski.