Zacznij od wyboru prawidłowego rozmiaru rękawic bokserskich

Wybierając odpowiednie rękawice bokserskie dla siebie, przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że ich rozmiar odnosi się do wagi, a nie do wielkości. Jednostką określającą rozmiar tych ochraniaczy na dłonie jest parametr OZ. Zawsze oznacza on liczbę uncji, czyli wagę konkretnego modelu rękawic. Jedna uncja to 28 gramów. Pobliskie rozmiary rękawic bokserskich nie różnią się od siebie znacznie swoimi wielkościami. Na przykład rozmiar 12 jest tylko nieznacznie mniejszy niż 14. Mnóstwo modeli porządnych rękawic bokserskich znajdziesz na https://www.fightershop.com.pl/c161-rekawice-bokserskie.

O tym, jakie gabaryty mają poszczególne ochraniacze na dłonie do trenowania boksu, decydują przede wszystkim materiały, których użyto do ich wykonania. Najważniejsze w tym jest wypełnienie takich rękawic do ćwiczeń. Większość z nich wypełnia się pianką. Jednak może mieć ona różną wagę i objętość. Co ważne, waga rękawic zależy również od wstawek umieszczonych w strefie nadgarstka czy w strefie blokowania.

Weź pod uwagę wiek osoby, która będzie trenować boks

Wiek jest bardzo ważnym kryterium w przypadku odpowiedniego wyboru rękawic bokserskich. Jeżeli osoba, która rozpoczyna swoją przygodę z boksem ma około dziesięciu lat, zdecyduj się na jedne z tych ochraniaczy dostępne w rozmiarach między cztery a sześć OZ. Te jeszcze mniejsze rękawice bokserskie zwykle dedykuje się dzieciom w wieku około sześciu lat. Natomiast nastolatkom w wieku do piętnastu lat zaleca się kupno ochraniaczy na dłonie w rozmiarze 8 OZ. Ta wielkość i waga rękawic jest również doskonała dla bardzo drobnych kobiet.
 


Rękawice bokserskie, które mają rozmiar powyżej 10 OZ to doskonałe akcesoria treningowe dla osób dorosłych. Warto podkreślić, że różnice w wielkości wewnętrznej tych ochraniaczy mieszczą się w granicach jednego centymetra. To oznacza, że wybierając między rękawicami 10 OZ a tymi, które mają rozmiar 12 OZ, warto dopasować je do swoich preferencji. Różnica między nimi jest niewielka, dlatego prawdopodobnie w obu modelach będziesz czuć się dobrze podczas treningu.

Zastanów się nad przeznaczeniem nowych rękawic bokserskich

Bardzo ważne jest to, abyś znał przeznaczenie swoich rękawic bokserskich. Co istotne, od rozmiaru 10 OZ, wielkość wewnętrzna tych ochraniaczy się nie zmienia. Za to wielkość zewnętrzna bardzo zależy od ilości wypełnienia, stosowanej w strefie uderzenia każdej z rękawic. Im jest go więcej, tym większe bezpieczeństwo zapewniasz swojemu sparingpartnerowi.

Dlatego warto nabyć rękawice bokserskie z dużą ilością wypełnienia. Jest to przydatne, zwłaszcza gdy zaczynasz swoją przygodę z boksem. Sprawdzi się to również w przypadku twojego chowania się za gardą. W dodatku duże i ciężkie rękawice sprawią, że twoje ręce z czasem nabiorą większej siły. Natomiast w przypadku treningów technicznych, lepiej sprawdzają się lżejsze ochraniacze, które mają niższą wagę. Takie parametry rękawic bokserskich umożliwią ci efektywną pracę nad techniką, szybkością czy dynamiką.

Już wiesz, jakie rękawice będą najlepsze do rozpoczęcia swojej przygody z boksem. Życzymy ci na tej drodze samych sukcesów oraz dużej wytrwałości!