Wysoką wygraną bielszczanie przypieczętowali udany etap zmagań w III lidze. Zarazem „zaklepali” sobie najwyższą lokatę w tabeli podczas przerwy świąteczno-noworocznej. Wszystko to wobec pewnego i efektownego triumfu nad MKKS Rybnik. Już do przerwy dystans dzielący koszykarzy DAAS Basket Hills od przeciwnika był druzgocący – tablica wyników podczas pauzy wskazywała 57:22 na korzyść faworyta. Gospodarze mogli sobie pozwolić na spuszczenie z tonu po powrocie na parkiet i liczne zmiany w składzie. Ostatecznie dowieźli bez trudu zwycięstwo 101:73.

Co godne odnotowania, w ostatnim tegorocznym meczu na dorobek punktowy złożyły się celne rzuty całej 12. zawodników bielskiego III-ligowca. Wyróżnił się na tym tle zdobywca 23 „oczek” Mateusz Adamus, wspierany przez autora 15 punktów Michała Cichonia i Roberta Kozaczkę, który ukończył rywalizację z 11 pkt.

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – MKKS Rybnik 101:73 (27:10, 30:12, 24:23, 20:28)