Raz jeszcze wracamy na naszych łamach do zgrupowania wojewódzkiej kadry U-13 w Chybiu. Udział w obozie wzięło kilka zawodniczek, o których warto wspomnieć.

brzeczek i kurowskaNikola Brzęczek z lewej, Bożena Kurowska z prawej

Wraz z reprezentacją Śląska do wiosennych rozgrywek przygotowywały się w Chybiu Nikola Brzęczek, zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa – wujkiem chrzestnym młodej piłkarki jest Jakub Błaszczykowski, wujkiem Jerzy Brzęczek oraz Bożena Kurowska, jedna  z nadziei na przyszłość żywieckiego Mitechu.

Wujkowie o głośnych nazwiskach zobowiązują? – Po części tak, ale to ja sama zadecydowałam o tym, że będę grać w piłkę. Ten sport sprawia mi radość, kocham grać w piłkę, to jest najważniejsze – stanowczo stwierdza Nikola Brzęczek.

Nadzieja żywieckiego Mitechu pierwsze, futbolowe kroki stawiała pod okiem Szymona Węglarza, gościa naszej ostatniej STREFY WYWIADU. – Chcę pójść w ślady siostry, która aktualnie gra w drugiej drużynie Mitechu. Grałam w piłkę na podwórku, mój kuzyn mnie zachęcił – wspomina.

Okazuje się, że piłkarki czerpią przykład z... piłkarzy – Jakub Błaszczykowski, El Shaarawy, Ronaldo zostali w pierwszej kolejności wymienieni wśród godnych naśladowania... oraz Ewa Pajor.