Nie odegrali znaczącej roli podczas konkursów w Hakubie polscy skoczkowie. Z beskidzkiej grupy zawodników najlepiej prezentował się w weekend Jakub Wolny.

Wolny Jakub Mistrz świata juniorów, reprezentant klubowych barw LKS-u Klimczok Bystra, w obu konkursach w Japonii zajął najwyższe lokaty z grona „biało-czerwonych”. Jakub Wolny w sobotę „wyskakał” 13. miejsce, uzyskując w drugim skoku spektakularny awans z 25. pozycji na półmetku. W dzisiejszych zawodach juniorski mistrz poprawił się jeszcze o dwie lokaty. Oba konkursy wygrał 18-letni Norweg Phillip Sjoeen, który objął przodownictwo w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix pod nieobecność pozostałych zawodników z czołówki cyklu.

Udział pozostałych beskidzkich skoczków w japońskiej części rywalizacji był niestety przeciętny. Punkty, w niedzielnych zmaganiach wywalczył jeszcze za 23. miejsce Aleksander Zniszczoł (KS Wisła). Dwukrotnie poza czołową „30” klasyfikowano skoczka Sokoła Szczyrk Krzysztofa Bieguna, LKS-u Klimczok Bystra Bartłomieja Kłuska oraz szczyrkowianina Stefana Hulę.