Kadra Polski Football Academy rocznika 2011 spotkała się na kilkudniowym zgrupowaniu w Nieborowie. – Oprócz treningów typowo piłkarskich zawodnicy tradycyjnie mieli także zapewnione spotkania z dietetykiem i trenerem mentalnym. Tak, jak na każdym zgrupowaniu przeprowadzane są testy na fotokomórkach po to, aby monitorować naszych zawodników przez cały okres trwania kadry – opowiada Mateusz Maciążka, jeden z trenerów podczas reprezentacyjnego obozu, który z podopiecznymi oddziałów Football Academy z różnych części Polski spotkał się wcześniej w sierpniu na konsultacji w Zielonce.

Ekipa z tego samego rocznika, z tą różnicą, że obejmująca wyłącznie zawodników z oddziałów na Śląsku, przebywała z kolei na zgrupowaniu w Zawierciu. – To tak naprawdę przedsionek kadry Polski. Konsultacje odbywają się często, bo raz w miesiącu i w różnych ośrodkach Football Academy – zaznacza Maciążka.

W spotkaniu niedawnym najzdolniejszych młodych piłkarzy udział wziął tercet z bielskiego oddziału – Borys Jagosz, Szymon Małysiak i Bartosz Gmaj. – Zaprezentowali się bardzo dobrze na tle swoich rówieśników. Na pewno jeszcze otrzymają powołania – dodaje trener.