Zespoły rywalizujące w skoczowskiej A-klasie rozegrały 9. kolejkę. Weekendowe wydarzenia oceniamy wspólnie z Dariuszem Kłodą, szkoleniowcem Błyskawicy Kończyce Wielkie. Jego podopieczni wygrali w niedzielę derbowy pojedynek z Victorią. pilka nozna - Zwycięstwo w derbowej potyczce cieszy. W pierwszej połowie graliśmy słabo. W przerwie dokonałem kilku korekt i zaprezentowaliśmy się lepiej. Derby się rządzą swoimi prawami. W zeszłym sezonie zanotowaliśmy z Victorią remis i porażkę.

Piast jest bardzo mocny, to widać po ostatnich wynikach. Zespół z Cieszyna jest kandydatem do awansu i nie odpuszcza.

Istebna jest rozbita, do tego na wyjazdach gra słabiej. Goleszów pokonał niedawno Błyskawicę Drogomyśl i Wisłę Strumień. Ten zespół pozytywnie zaskakuje.

Duża niespodzianka w Pogórzu. W zespole ze Strumienia jest sporo zawodników, którzy mają za sobą grę w wyższych ligach, m.in. III-ligowym Pniówku Pawłowice. Większość nie grała niżej niż „okręgówka”.

Beniaminek nabrał wiatru w żagle, pnie się w górę tabeli. Ta drużyna traciła mało bramek, ale czegoś jej brakowało. Po pierwszym zwycięstwie grają zdecydowanie lepiej, to był moment przełomowy.

Faworyt wygrał. Strażak do Pogwizdowa jechał na pewniaka, zwycięży, ale nieznacznie. Drużynie z Pielgrzymowic ciężko się gra na dużych boiskach, preferują mniejsze.

Wyniki 9. kolejki: Błyskawica Kończyce Wielkie – Victoria Hażlach 4:2 (2:2) Piast Cieszyn – Spójnia Zebrzydowice 3:0 (1:0) LKS Goleszów – Trójwieś Istebna 2:0 (0:0) LKS Pogórze – Wisła Strumień 1:0 (0:0) LKS Kończyce Małe – Beskid Brenna 2:1 (1:0) Olza Pogwizdów – Strażak Pielgrzymowice 0:1 (0:1)