Nową siatkarką bialskiej Stali została Nicole Edelman. 25-letnia amerykańska rozgrywająca ostatnie kilka miesięcy spędziła w drużynie Mistrza Polski – ŁKS Commercecon Łódź. – Bardzo polubiłam ŁKS i dawałam tam z siebie wszystko zarówno na treningach jak i podczas meczów. BKS szukał rozgrywającej więc, gdy pojawiła się propozycja ze strony klubu uznałam, że dla dobra mojej kariery i mojego rozwoju warto tę propozycję przyjąć. W Bielsku-Białej bardzo mi się podoba. To piękne miasto! – mówi Edelman. 

Amerykanka w latach 2012-2015 reprezentowała barwy Uniwersytetu Colorado, który kończyła będąc jedną z najlepszych rozgrywających w historii uczelni. Edelman w 2013 roku została powołana do juniorskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych i wystąpiła w Mistrzostwach Świata Juniorek w Czechach, zaś na Stary Kontynent trafiła w 2016 roku, gdy przywdziewała barwy szwajcarskiego Volleyball Franches-Montagnes. W sezonie 2017/18 grała w hiszpańskim May Deco VB Logroño, z którym zdobyła Puchar i Mistrzostwo Hiszpanii. W poprzednim sezonie nowa zawodniczka BKS-u  reprezentowała francuski klub Beziers Volley, z którym występowała w Lidze Mistrzyń.

Edelman tym samym wypełniła wakat na pozycji rozgrywającej po Pavli Smidovej, której kontrakt początkiem grudnia został rozwiązany za porozumieniem stron.