- Sparingi, jak wiadomo, rządzą się swoimi prawami, ale MRKS w nich wyglądał dobrze, momentami bardzo dobrze. Zdarzały się wpadki, ale nie były one znaczące. Głównym faworytem meczu z Drzewiarzem są czechowiczanie i to oni zwyciężą. 

 

Jeżeli w Drogomyślu wszyscy byliby do dyspozycji trenera to Błyskawica mogłaby się postawić. Natomiast w szeregach drużyny Krystiana Papatanasiu nie brakuje problemów kadrowych. Dla drużyny Unii dużym bodźcem będzie nowy trener i zawodnicy tej drużyny będą chcieli się pokazać z dobrej strony. Stawiam na "1". 

 

Ekipa z Czańca przystąpi do meczu z ROW-em w roli małego faworyta. Wiemy, jakie zamieszanie było zimą w Rybniku, ale takie momenty powodują, że zespół się scala. Mój typ to X2.

 

 

Jedziemy na ciężki teren. Gwarek imponował w zimowych grach sparingowych, wszak wygrał z Pniówkiem i LKS-em Goczałkowice-Zdrój. My jednak przepracowaliśmy dobrze zimę. Każdy zawodnik gotowy jest do startu. Z takim rywalem gra nam się lepiej, gdyż wiem, że nie będę musiał nikogo dodatkowo mobilizować na to spotkanie. Gra na terenie takiego przeciwnika sama powinna napędzać i wierzę, że zagramy mądrze i zgarniemy komplet punktów. 

 

Pojedynek dużej niewiadomej. W Kuźni nowy trener, nowi zawodnicy - sparowaliśmy z ustronianami i pozostawili po sobie dobre wrażenie. Konfrontacja z Orłem zakończy się według mnie podziałem punktów. 

 

Wyniki sparingów, jak to w przypadku młodzieży, były w obu przypadkach sporą sinusoidą i ciężko wyciągać po nich wnioski. Za rezerwami GKS-u Tychy przemawia atut własnego boiska i fakt, że posiadają bardziej stabilną kadrę od "dwójki" Podbeskidzia. 1X. 

 

Program 16. kolejki:

 

11.03.2023 r. (sobota), g. 15:00

MRKS Czechowice-Dziedzice - Drzewiarz Jasienica (g. 11:00)

Decor Bełk - Polonia Łaziska Górne (g. 14:30)

MKS Lędziny - Unia Racibórz

Unia Turza Śląska - Błyskawica Drogomyśl 

ROW Rybnik - LKS Czaniec

Gwarek Ornontowice - Spójnia Landek

Kuźnia Ustroń - Orzeł Łękawica 

 

12.03.2023 r. (niedziela), g. 11:00

GKS II Tychy - Podbeskidzie II Bielsko-Biała