Wydarzenie organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilkowicach przy współpracy z Gminą Wilkowice i GLKS Wilkowice zyskało już swoją renomę. To nie tylko okazja do rywalizacji w różnych kategoriach wiekowych, ale i sposobność do propagowania kolarstwa górskiego oraz turystyki rowerowej, a także najzwyczajniej aktywnego i sportowego trybu życia.

Niemniej jednak w ramach "Uphill Klimczok MTB 2023" wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy i zawodniczki - tak w kategoriach open, jak i poszczególnych grupach zależnych od roczników, włącznie z kategoriami młodzieżowymi. Start kolarskiej wspinaczki na Klimczok przewidziano na sobotę 16 września 2023 roku od godziny 10:00 z okolic Zajazdu Pod Źródłem. Wcześniej należy udać się do biura zawodów zlokalizowanego przy „Biwaku w Bystrej” na ul. Fałata, tam również rozdane zostaną nagrody już po zakończeniu zmagań. Trasa wyścigu to ok. 10 kilometrów, przy znacznej różnicy terenu i przewyższeniu, które rywalizację uczyni wymagającą.

Pod linkiem - https://time4sport.pl/event/74 prowadzone są już zapisy. O tyle warto się pospieszyć, iż obowiązuje limit uczestników, który wynosi 150 osób. Opłata wpisowa wynosi 50 zł.

- Zachęcamy do udziału w kolejnej imprezie kolarskiej, która w kalendarzu naszych wydarzeń ma swoje stałe miejsce. Będą medale, puchary, nagrody specjalne, a przede wszystkim znakomita zabawa w sportowej atmosferze dla każdego, kto zdecyduje się na zdobycie szczytu Klimczoka - mówi Marek Kubica, dyrektor GOSiR.