W ledwie 8-osobowym składzie gospodynie rozpoczęły mecz w stylu najgorszym z możliwych. Siatkarki z Łodzi kontrolowały grę, zwłaszcza blokiem często stopując ataki bielszczanek. Seria „czap” Klaudii Alagierskiej i Anny Kalandadze sprawiła, że przyjezdne odskoczyły na 20:11, by wkrótce fetować idealne otwarcie spotkania.

Być może z punktu widzenia łodzianek premierowa odsłona potoczyła się zbyt klarownie, bo kolejną przy zagrywkach Natalii Gajewskiej, to ekipa znad Białej zainicjowała pokaźnym prowadzeniem 6:0. Liderką w bielskim zespole była Weronika Szlagowska. Przy dobrej postawie Alagierskiej i Aleksandry Wójcik podopieczne Michala Maska zdołały dystans w pełni zniwelować przy stanie 17:17, ale miejscowe odpowiedziały swoim najlepszym elementem – blokiem, w którym to brylowała Karolina Drużkowska. Kluczowe dla wyrównania rezultatu potyczki były również nieudane zagrania Katariny Lazović po stronie ŁKS Commercecon.


Najistotniejszym fragmentem seta trzeciego – na wstępie bardzo zaciętego – było uzyskanie przez drużynę z Łodzi zapasu w postaci 3 „oczek” (15:12). To w następstwie zbicia Katarzyny Zaroślińskiej-Król, pomyłki Andrei Kossanyiovej i bloku Alagierskiej na Szlagowskiej. Strat bielszczanki nie potrafiły już zniwelować, to w głównym stopniu zasługa efektywnej w ofensywie Zaroślińskiej-Król.

Obiecujący przebieg z perspektywy zespołu prowadzonego przez Bartłomieja Piekarczyka miało otwarcie partii numer 4, w której zrobiło się 5:2 dla BKS Bostik. Wkrótce jednak rywalki odpowiedziały bardzo konkretnie, by po punktowej zagrywce i ataku Zaroślińskiej-Król prowadzić już 11:8. Nie był to koniec emocji. W łódzkie szeregi wkradła się nieoczekiwana niepewność, a znakomite kontry Gabrieli Orvosovej dały gospodyniom nieznaczny zapas 20:18. I kto wie, czy w hali pod Dębowcem nie doszłoby do tie-breaka, gdyby nie świetne bloki Nadji Ninković i przytomne ataki Wójcik na lewym skrzydle. Jednocześnie skuteczność zawodziła bielskie atakujące, co nie mogło skończyć się inaczej, jak zasłużonym triumfem pozostających w grze o medale Tauron Ligi siatkarek ŁKS Commercecon.

BKS Bostik Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (16:25, 25:22, 21:25, 21:25)

BKS Bostik:
Drużkowska, Orvosova, Dąbrowska, Świrad, Gajewska, Szlagowska, Drabek (libero) oraz Kossanyiova
Trener: Piekarczyk