- Nie ma co ukrywać, młodzież Górnika była stroną lepszą w tym spotkaniu. Szczególnie było to widać na tle motorycznym w ostatnich 30 minutach. Ponadto, dysponowaliśmy wąską kadrą na to spotkanie i odnieśliśmy pierwszą porażkę w tym okresie przygotowawczym - mówi trener Kuźni, Daniel Kubaczka

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla ustronian, bo już w 4. minucie Kuźnia objęła prowadzenie po trafieniu Jakuba Bujoka. Jednak młodzi piłkarze Górnika szybko odpowiedzieli, wyrównując stan meczu. W pierwszej połowie obie drużyny prezentowały się z dobrej strony, ale to Górnik zdołał wykorzystać kolejną okazję i zdobyć bramkę, przechodząc na prowadzenie przed przerwą.

W drugiej części spotkania Górnik Zabrze U-19 nadal kontrolował przebieg gry, co zaowocowało kolejnym trafieniem, ustalając wynik meczu na korzyść drużyny gości 3:1. Jak wspomniał trener Kuźni, jego zespół nie miał w tym meczu zbyt wielu argumentów. Wyraźnie widoczne były różnice w kondycji fizycznej zawodników, szczególnie w końcówce spotkania, w której zabrzanie mocno naciskali na ustronian.