Zakończyli w miniony weekend sezon koszykarze DAAS Basket Hills. Bielski zespół dotarł do turnieju półfinałowego, którego stawką był awans do końcowego etapu gry o II ligę. Zajął w nim 4. miejsce. basket hills „Hillsi” w Elblągu rywalizowali z trzema drużynami: Truso The Construct Elbląg, UKS-em Calipers Kielce i UKS-em Trójka Żyrardów.

Zmagania grupowe bielszczanie rozpoczęli od potyczki z zespołem z Kielc. Rozpoczęli dobrze, bo od prowadzenia 14:6, premierowa kwartę wygrali 20:16. Okazało się, że były to dobre, złego początki. Tuż przed końcem pierwszej połowy rywale objęli prowadzenie, którego już nie oddali systematycznie powiększając przewagę. Kielczanie wygrali 92:68. Błysnął w tym spotkaniu Robert Kozaczka, który zdobył 25 punktów.

Wyrównany przebieg miał drugi pojedynek z UKS-em z Żyrardowa. Jego losy ważył się do samego końca. Wypracowaną w drugiej kwarcie niewielką przewagę ekipa DAAS Basket Hills roztrwoniła, na sekundy przed końcem przegrywała trzema punktami. Celnym rzutem za „3” doprowadził do dogrywki Grzegorz Błotko, który w tym meczu wziął na siebie ciężar gry (zdobył 28 punktów). Dogrywkę przeciwnik rozstrzygnął na swoją korzyść.

Turniej półfinałowy, zarazem sezon 2015/2016, „Hillsi” wieńczyli potyczką z gospodarzami. Po wyrównanym początku, przy wyniku 14:14, zespół Truso The Construct Elbląg odskoczył, na początku drugiej połowy prowadził różnicą 16 punktów (43:27). Ambitnie grający bielszczanie część strat zdołali odrobić. W pewnym momencie doskoczyli do rywala na odległość dwóch "oczek", ale w końcówce na więcej zabrakło im sił.

Wyniki: DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – UKS Calipers Kielce 68:92 (20:16, 22:17, 30:16, 24:15) DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – UKS Trójka Żyrardów 90:98 (19:23, 22:11, 21:25, 25:28; 3:11) DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – Truso The Construct Elbląg 56:68 (12:14, 15:27, 16:6, 13:21)