Po letniej przerwie do rozgrywek powracają także zespoły rywalizujące w żywieckiej a-klasie. Wyniki premierowej serii gier próbuje przewidzieć Dariusz Kozieł, opiekun Świtu  Cięcina.

aklasa_żywiec

- Graliśmy z Sołą Rajczą sparing i to bardzo dobra drużyna, która w przerwie jeszcze wzmocniła się. Nie sądzę, by zespół z Juszczyny był w stanie przeciwstawić się gospodarzom. Stawiam na zdecydowaną wygraną miejscowych.

Podobnie rzecz ma się z meczem w Ujsołach. Miejscowi wzmocnili się, i są bardzo solidną drużyną. Leśna, na wyjazdach dotąd radziła sobie słabo, więc gospodarze powinni sobie poradzić.

Nie wiem, jak wygląda kadrowa sytuacja zespołu z Koszarawy. Mieli przecież opuścić szeregi a-klasy, pytanie więc, czy udało im się pozbierać. Bory, to natomiast bardzo dobry zespół, który według mnie w tym meczu wygra.

Choć Orzeł Łękawica jest beniaminkiem, to powinien bez problemów poradzić sobie z ekipą z Pewli. Gospodarze to młody, ambitny zespół, dobrze prowadzony przez Krzysia Pielesza. Pewel pamiętam natomiast z baraży i nie zachwycali.

Do Czernichowa jedziemy oczywiście po trzy punkty. Ale co z tego wyjdzie, zobaczymy. Wszystkie nasze plany weryfikować będzie boisko.

Z tego co mi wiadomo, kłopoty kadrowe ma Skrzyczne Lipowa. Z Beskidem Gilowice graliśmy natomiast już w Pucharze Polski to bardzo solidny zespół, który w tych rozgrywkach powinien być w czubie tabeli. Stawiam więc na wygraną miejscowych.

W Milówce spotkają się dwa zespoły o zbliżonym potencjale. Postawię więc chociaż jeden remis. (śmiech)

Pogram 1. kolejki: 15.08.2013 r. (czwartek): Soła Rajcza - LKS Juszczyna (g.11:00) Muńcuł Ujsoły -               LKS Leśna (g.11:00) Koszarawa Babia Góra - Bory Pietrzykowice (g.14:00) Orzeł Łękawica - LKS Pewel Ślemieńska               (g.15:00) Magórka Czernichów -  Świt Cięcina (g.15:00) Beskid Gilowice - Skrzyczne Lipowa (g. 16:00) Podhalanka Milówka - Soła Żywiec (g.16:00)