Bielskie młodziczki z klubu BKT Advantage odniosły sukces w Drużynowych Mistrzostwach Polski w tenisie ziemnym. Ze zmagań w Pabianicach zawodniczki przywiozły medal, mimo najmłodszego wieku spośród rywalizujących zespołów!

BKT Advantage mlodziczki

Maja Chwalinska, Zosia Podbioł, Gosia Stępień i Ola Nadajewska – wspomniany kwartet tenisistek wywalczył brązowy medal w finałach ogólnopolskich. W ćwierćfinałowym meczu podopieczne klubu z Bielska-Białej sprawiły sensację, pokonując najwyżej rozstawioną ekipę z Inowrocławia 2:1. W grze podwójnej para Chwalińska/Podbioł pokonały Julię Oczachowską i Karolinę Nieznalską 6/4, 6/2. Chwalińska, po zaciętym pojedynku, uległa Oczachowskiej (najlepszej młodziczce w kraju) 3/6, 5/7. W decydującym pojedynku Podbioł nie dała szans Nieznalskiej zwyciężając 6/0, 6/0.

Niestety, w batalii półfinałowej bielskie zawodniczki, osłabione brakiem liderki Mai Chwalińskiej (uraz kolana), musiały uznać wyższość ekipy ze Ślęzy. W grze podwójnej Chwalińska z Podbioł przegrały z Karoliną Wiśniewską i Karoliną Jaśkiewicz 1/6, 4/6. W meczu pierwszych „rakiet” Ola Nadajewska (zastąpiła Maję Chwalińską) nie dała rady Karolinie Jaśkiewicz i po dzielnej walce ostatecznie przegrała 1/6, 6/7. Podbioł nie wykorzystała wysokiego prowadzenia w trzecim secie i przegrała z Karoliną Wiśniewską 2/6, 6/3, 4/6.

I wreszcie w meczu o brązowy medal ekipa BKT Advantage pokonała drużynę Warszawianki 2/1. Para Chwalińska/ Podbioł łatwo pokonały duet Stefania Rogozińska-Dzik/Karolina Aleksandrowicz 6/2, 6/3. W singlu Chwalińska pokonała Aleksandrowicz 6/3, 6/1 i bielska drużyna mogła cieszyć się z cennego krążka. W starciu drugich „rakiet” Stępień uległa Rogozińskiej-Dzik 2/6, 6/7.