Sezon w T-Mobile Ekstraklasie ze szczęśliwym finałem dla Podbeskidzia dobiegł końca. Dziś przywołujemy kilka nazwisk zawodników, którymi bielski klub interesuje się w kontekście kolejnych rozgrywek.

Według naszych informacji do Podbeskidzia trafić może kilku wyróżniających się zawodników w niższych klasach rozgrywkowych, aniżeli T-Mobile Ekstraklasa. Na klubowej liście potencjalnych nabytków znajduje się 25-letni pomocnik Daniel Feruga. W tym sezonie urodzony w Pszczynie zawodnik rozegrał 27 meczów na szczeblu II ligi, zdobywając w nich 9 bramek. Piłkarską karierę rozpoczynał w juniorach Cukrownika Chybie, później grał m.in. w klubach śląskich – Gwarku Zabrze, GKS Tychy, Ruch Chorzów oraz GKS Katowice.

W kręgu zainteresowań „Górali” jest również Marcin Orłowski, klubowy kolega Ferugi. To z kolei 25-letni napastnik mierzący 187 cm wzrostu. Do siatki w bieżącym sezonie trafiał ośmiokrotnie, w tym raz jesienią jeszcze w barwach Górnika Wałbrzych. W piłkarskim CV snajpera Chojniczanki są również Miedź Legnica oraz Nysa Zgorzelec.

Ofensywnym graczem będącym „pod lupą” Podbeskidzia jest Mateusz Piątkowski, który aktualnie broni barw Dolcana Ząbki. I strzelecki dorobek w I lidze – 13 trafień – robi pozytywne wrażenie. Wcześniej potencjalny nabytek bielskiego klubu grał w Górniku Polkowice, GKP Gorzów Wielkopolski, Gawinie Królewska Wola oraz Polarze Wrocław.

Wzmocnień klub szuka ponadto poza granicami kraju. Do Podbeskidzia przymierzany jest Marcel Šťastný. 30-letni obrońca gra w czeskiej Viktorii Żiżkov, z którą związał praktycznie cała swoją karierę. To właśnie z tego klubu do Bielska-Białej trafił czołowy obecnie napastnik na polskich boiskach Robert Demjan.