– Wydaje się, że różnica piłkarska pomiędzy Drzewiarzem i Gwarkiem jest zbyt duża. Natomiast z zespołem z Jasienicy ostatnio graliśmy i wcale tak źle się nie prezentuje. W Ornontowicach są z kolei pewne problemy kadrowe, w czym gospodarze mogą szukać swojej szansy. Typuję zwycięstwo Gwarka, ale z podpórką i możliwym remisem.

W Bielsku-Białej podział punktów. Zagrają 2 mocne drużyny, a więc rezerwy Podbeskidzia i Unia Turza Śląska. Spodziewam się wyrównanego meczu.

MRKS wygra z Unią w Raciborzu, aczkolwiek początek spotkania może być ważny dla jego losów. Czechowiczanie dużo punktów wiosną już potracili i teraz im się to nie przydarzy. Unia z przysłowiowym nożem na gardle, zapewne z ofensywnym nastawieniem, co goście wykorzystają.

Bliżej mi do wskazania na Orła Łękawica w jej starciu z LKS-em Czaniec. Orzeł dużo punktów w tej rundzie zdobywa i motywacji na odniesienie cennego wyjazdowego zwycięstwa jego piłkarzom nie zabraknie.

Na ciekawy i raczej dosyć wyrównany mecz zapowiada się w Lędzinach. To Spójnia jest na fali wznoszącej – mój typ to „X2”.

Przed nami bardzo ciężki mecz, zwłaszcza ze względu na specyficzne boisko, na którym przyjdzie zagrać. Nie muszę nawet jasno stwierdzać na kogo stawiam, bo z wiarą podchodzimy do każdego meczu ligowego. Faktem jest, że z perspektywy naszej przewagi w tabeli i terminarza punkt może dać nam utrzymanie, ale Błyskawica będzie chciała za wszelką cenę wygrać. My też celujemy w 3 punkty, aby zbędnych spekulacji i zaprzątania sobie głowy przystąpić do ostatnich meczów sezonu.


Program 28. kolejki:

27.05.2023 r. (sobota), g. 17:00
GKS II Tychy – Decor Bełk (g. 11:00)
Błyskawica DrogomyślKuźnia Ustroń (g. 13:00)
LKS Czaniec Orzeł Łękawica (g. 13:00)
Polonia Łaziska Górne – ROW Rybnik (g. 14:00)
Unia Racibórz – MRKS Czechowice-Dziedzice (g. 16:00)
MKS Lędziny – Spójnia Landek
Drzewiarz Jasienica – Gwarek Ornontowice
Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Unia Turza Śląska