Jedna z najistotniejszych decyzji z punktu widzenia zespołu Podbeskidzia jeszcze nie zapadła. Słowackiego króla strzelców T-Mobile Ekstraklasy chcą mieć w swoich szeregach kluby zagraniczne.

Robert_Demjan

Robert Demjan miniony sezon zakończył z 14 trafieniami na koncie w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. A takim dorobkiem nie mógł pochwalić się żaden z innych piłkarzy występujących na polskich boiskach. Kontrakt Słowaka wygasa z końcem czerwca br. Czy zostanie przedłużony na ten moment trudno powiedzieć. Zaproponowana gaża miesięczna w Podbeskidziu to około 40 tysięcy złotych, niepodlegające dalszym negocjacjom. Więcej doświadczony snajper mógłby zarobić poza granicami kraju...

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Demjan trafi do jednego z klubów 2. Bundesligi. Wedle dzisiejszych doniesień Przeglądu Sportowego ten kierunek jest już nieaktualny. Podobnie, jak przenosiny do krakowskiej Wisły. Najbardziej prawdopodobna wydaje się opcja grecka. Słowackim snajperem interesują się Olympiakos Pireus i PAOK Saloniki. Kluby te uczestniczyć będą w rozgrywkach Ligi Mistrzów w sezonie 2012/2013. To więc perspektywa niezwykle kusząca. Mało realne jest natomiast, by napastnik „Górali” poszedł tylko i wyłącznie „za kasą”. Takim wariantem jest gra w... Azerbejdżanie.

Ostateczna decyzja ma zapaść w tym tygodniu i uzależniona jest wyłącznie od decyzji samego zawodnika, który podkreślał wiele razy, że w Bielsku-Białej czuje się bardzo dobrze. Pamiętać należy jednak, że Demjan ma już swoje lata i prawdopodobnie to ostatnia szansa na grę o wyższe cele.