Od początku meczu liderzy bielskiej drużyny musieli wykazywać się dużą skutecznością, aby gospodarze dotrzymywali kroku koszykarzom Polonii. Choć sam wstęp należał do bytomian, którzy objęli prowadzenie 9:4, to już na finiszu premierowej kwarty ekipa DAAS Basket Hills była z przodu. Dystans ten miejscowi powiększyli, schodząc na przerwę przy korzystnym dla siebie wyniku 47:36.

Nie zakończyło to bynajmniej walki, bo w połowie kolejnego fragmentu meczu zespół z Bytomia zbliżył się na 52:50. W kwarcie czwartej bielszczanom w oczy zajrzało nawet widmo porażki. Skuteczni zawodnicy Polonii zbudowali solidną przewagę przy stanie 69:64, a nieco ponad 3 minuty przed końcem wciąż byli górą 76:73. Od tego momentu punktowali już wyłącznie gospodarze, świetnych Roberta Kozaczkę i Grzegorza Szybowicza (po 29 „oczek”) wsparł ważnymi rzutami Maciej Goryl, prowadząc DAAS Basket Hills do rewanżu za przegraną w Bytomiu.

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – KK Polonia Bytom 83:76 (21:18, 26:18, 17:23, 19:17)