Losowanie par 1/8 finału Tauron Pucharu Polski okazało się dla bielszczanek pomyślne. Choć nie trafiły one na obecny wciąż w stawce kwartet I-ligowy, to zagrają z rywalkami, które na owym szczeblu jeszcze przed kilkoma miesiącami występowały. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka o miejsce w ćwierćfinale zagrają z Jokerem Świecie, a więc przedostatnim aktualnie zespołem w ligowej stawce. Siatkarki beniaminka odnotowały ledwie 3 zwycięstwa w 15 spotkaniach, co spowodowało, że samym końcem roku minionego świecianki przejął nowy trener Wojciech Kruczyński.


Do potyczki, która wyłoni triumfatora na tym etapie dojdzie w środę 27 stycznia w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Joker zawita tu po raz drugi w bieżącym sezonie. 30 listopada w 11. kolejce Tauron Ligi gospodynie zwyciężyły stosunkowo pewnie 3:0.

Jeśli scenariusz zwycięstwa BKS Bostik i teraz znajdzie potwierdzenie na parkiecie, w kolejnej rundzie przeszkoda czekać będzie trudniejsza. Pucharowa drabinka oznacza konieczność batalii z zawodniczkami ŁKS Commercecon Łódź bądź Energi MKS Kalisz, które to dojdzie do skutku już w najbliższą środę.