Wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie piłkarze Podbeskidzia będą występować w strojach innej marki aniżeli w ostatnich latach. To efekt zmiany sponsora technicznego.

Przez ostatnie sezony, w czasach gry Podbeskidzia zarówno w I lidze, jak i T-Mobile Ekstraklasie, „Górale” występowali w strojach Adidasa, podobnie jak zresztą większość polskich drużyn piłkarskich. Umowa z firmą dostarczającą sprzęt Adidasa obowiązuje jednak bielski klub tylko do końca czerwca br. i wiele wskazuje na to, że nie zostanie przedłużona.

Oficjalnego potwierdzenia tych doniesień jeszcze nie ma, ale nasz portal dowiedział się już, że niemal przesądzona jest współpraca z inna firmą. W grę wchodzi m.in. włoska firma Macron, która ubiera w naszym kraju ekipę GKS-u Katowice. Poza tym z usług Macronu korzystają takie kluby piłkarskie, jak włoska FC Bologna czy szwajcarski FC Sion, a także włoskie drużyny siatkarskie i koszykarskie.

Poważne rozmowy prowadzone są również z firmą Masita, wywodzącą się z Holandii, ale mającą w swojej ofercie sprzęt bramkarski angielskiej marki Sells.  - Jesteśmy bardzo zainteresowani współpracą z klubami ekstraklasy i nie ukrywam, że takie rozmowy prowadzimy. Mamy całkiem nową kolekcję i chcemy już od tego sezonu pokazać ją na polskich boiskach - mówi naszemu serwisowi Guido Vruels, prezes i współwłaściciel firmy Masita.