Żywczanki swój półfinałowy mecz rozegrały w Istebnej i też były jego faworytkami. Wyższości dowiodły już w premierowej połowie. Strzał Marty Ponikwi dał ekipie z Żywca prowadzenie, tuż przed przerwą po kornerze wynik na 2:0 podwyższyła Katarzyna Wnuk. Również po zmianie stron podopieczne Agnieszki Spandel dominowały, choć rywalki zdołały złapać kontakt krótko po wznowieniu gry. Kiedy jednak Marta Talik zapewniła Mitechowi zaliczkę 3:1, a kolejne gola zdobyła Patrycja Wiśniewska, awansu nic przyjezdnym odebrać nie mogło. Końcowy rezultat 5:2 to świadectwo niezłej postawy żywieckiego zespołu na przestrzeni 90-minutowej rywalizacji.

Finał Mitech rozegra już w najbliższą środę 23 września. O godzinie 16:00 na boisku Soły w Żywcu rozpocznie się konfrontacja z "dwójką" Czarnych Sosnowiec. Ta, do ostatniego etapu Pucharu Polski w województwie śląskim, przedostała się po rozgromieniu aż 9:0 tyskiej Polonii.

UKKS Istebna - TS Mitech Żywiec 2:5 (0:2)
Gole: Wiśniewska - 2, Wnuk, Ponikwia, Talik

TS Mitech: Hudecka - Kurowska, Słowik, Szczotka, Waligóra, Sadurska, Chrzanowska, Wnuk, Ponikwia, Lach, Talik, Wiśniewska, Rebowska
Trener: Spandel