Niespełna 15-letnia Magda Zajda, zawodniczka BKT Advantage, pokazała nie lada talent podczas tenisowych Mistrzostw Śląska w kategorii kadetek. Z równie dobrej strony zaprezentował się Mikołaj Wrzoł.

BKT Advantage 2

O medale tenisistki i tenisiści do lat 16 rywalizowali w Chorzowie. Magda Zajda, podopieczna klubu z Bielska-Białej, w drodze do tytułu wygrała wpierw trzy mecze grupowe. Pokonała kolejno Magdę Hędrzak (Górnik Bytom) 6:0, 6:1, faworytkę turnieju Beatę Światłoń (UKS Beskidy Ustroń) 6:1, 6:1 oraz Zofię Woźny (CHTT Chorzów) 6:0, 6:2. W rundzie finałowej zawodniczka BKT Advantage zwyciężyła Paulinę Kostkę 6:2, 6:1 oraz – pierwszy raz w swojej karierze – Zuzannę Wilk (Serwis Area Piekary Śląskie) 6:4, 6:4.

Mikołaj Wrzoł już w rozgrywkach grupowych zademonstrował bardzo wysoką formę. Na wstępie „ograł” Olgierda Bańkowkiego (Serwis Area Piekary Śląskie) 6:2, 6:0, następnie Macieja Wawrzynka (Górnik Bytom) 6:1, 6:0 i Michała Kamińskiego (CHTT Chorzów) 6:0, 6:1. W decydującej fazie pokonał duet zawodników z Piekar Śląskich – turniejową „dwójkę” Jana Zasadę 6:2, 6:4 oraz Michała Czecha 6:1, 6:0.

Również w turnieju deblowym zawodnicy BKT Advantage Bielsko-Biała nie mieli sobie równych. Wrzoł wraz ze swoim partnerem klubowym Szymkiem Bandurą pokonali w półfinale parę Wawrzynek/Grodecki 6:2, 6:2, a w finale nie dali szans parze Zasada/Czech, których pokonali 6:3, 6:4.