Na kortach BKT Advantage odbył się kolejny Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w kategorii młodzików. W zawodach wzięło udział 35 tenisistów, w tym 7-osobowe grono miejscowego klubu.

Tenis BKT turniej Klub z Bielska-Białej reprezentowali: Ola Nadajewska, Zosia Podbioł, Nadia Częścik, Ola Kosowska, Justyna Grzegorzek, Sebastian Snopczyński oraz Andrzej Kuś. Chłopcy odpadli w początkowej fazie zawodów, ale honoru dzielnie broniły dziewczyny. Wśród młodziczek do finału dotarła Nadajewska, gdzie przegrała z Julią Wędrochą (ChTT Chorzów) 1/6, 4/6. Wcześniej natomiast pokonała m.in. koleżankę klubową Zosię Podbioł 7/5, 6/3 oraz Magdalenę Hędrzak (Górnik Bytom) 6/3, 6/0. Jeden mecz w zawodach wygrały wspomniana Podbioł oraz Grzegorzek.

W grze podwójnej zwyciężyła para Ola Nadajewska/Julia Wędrocha, po triumfie nad parą Zosia Podbioł/Magda Hędrzak 6/3, 4/6, 10/6.

Ze statystycznego punktu widzenia odnotujmy sukces indywidualny Arona Stajszczaka z Centrum Bydgoszcz oraz deblowy tego młodego tenisisty w parze z Pawłem Kaliszewskim.