Kolejny mecz Podbeskidzie rozegra w Bielsku-Białej dopiero na początku kwietnia. Z tego faktu Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił naprawić murawę na Stadionie Miejskim. Pierwsze mecze rozegrane w tym roku na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej cieszyły kibiców szczególnie ze względu na dużą poprawę gry piłkarzy Górali. Jednak po tych kilku meczach okazało się, że murawa boiska nie jest w najlepszym stanie, w najgorszym był zacieniony fragment murawy od strony ul. Władysława Broniewskiego.


Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji sprowadził specjalistyczną maszynę do pielęgnacji murawy i wykonał dosiew wgłębny trawy. Wykonane zabiegi mają szansę diametralnie zmienić murawę boiska, zwłaszcza że piłkarze Podbeskidzia najbliższe mecze zagrają na wyjeździe. 

- 8 marca prowadziliśmy dosiew wgłębny na całej płycie boiska. W zakresie prac wykonano dosiewu wzdłuż i wszerz w tzw. szachownicę. Ściągnęliśmy do tego celu specjalistyczną maszynę, która nacina delikatnie murawę, wrzuca ziarno, a następnie wszystko przysypuje. Po wykonanym zabiegu nakryjemy murawę geowłókniną, aby wzmocnić efekt wzrostu trawy. Jednak jak i kiedy będziemy korzystać z geowłókniny, to będzie zależało od warunków pogodowy. Liczmy na słońce - mówi Rafał Fleszar, dyrektor BBOSiR.