Biegacze mieli za zadanie przebiec prawie 15-kilometrową trasę górską o przewyższeniu 840 m w rejonie Klimczoka i Szyndzielni. Zbiegli do podnóża Koziej Góry w Bystrej Śląskiej. W biegu wystartowało 317 osób. To rekord frekwencji. Zawody wygrał wśród mężczyzn Tomasz Skupień ze Skawinek z czasem 1:07:22 sek., a wśród kobiet triumfowała Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza, która potrzebowała na pokonanie trudnej trasy 1:20:55 sek.

W zawodach startowali czołowi zawodnicy z Polski m.in. Piotr Koń, Kamil Leśniak, Mariusz Miśkiewicz, Piotr Faron, Izabela Zatorska. – Piękna pogoda, widokowa trasa i gościnni mieszkańcy Bystrej – czyli wszystkie warunki do organizacji bardzo dobrego biegu zostały spełnione. Mamy nadzieję, że co roku będziemy się spotykać na tym biegu, który niektórzy mają już jako żelazny punkt w swoich biegowych planach startowych – stwierdził Jakub Karcz z Ultra Beskid Sport, stowarzyszenia organizującego zawody.

Tuż po zmaganiach dorosłych Ultra Beskid Sport zorganizował również biegi dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach, w których wystartowało łącznie ponad 60 młodych sportowców.

Poniżej zdjęcia z biegowej imprezy – autor: Ultra Beskid Sport, Kamil Lorek.