Niejako zakończeniem tygodniowego obozu piłkarek Mitechu był sparing z reprezentacją Polski do lat 17. Spotkanie jego obserwatorów zaskoczyło...

mitech

Nikt chyba nie spodziewał się, że w upalne popołudnie obie drużyny zaprezentują tak dobrą grę. Żywczanki miały przecież „w nogach” intensywny, tygodniowy obóz w Ujsołach. Zwłaszcza w pierwszej połowie starcia w Siewierzu z reprezentantkami Polski U-17 prezentowały się jednak bardzo korzystnie. Taka postawa przyniosła dwa gole. Najpierw do siatki kadrowiczek trafiła Patrycja Rżany, a na 2:0 podwyższyła celną główką Karolina Wiśniewska. Biało-czerwone odpowiedziały po przerwie, gdy żywczankom przytrafiły się proste błędy. Wpierw, po zbyt krótkim podaniu Wiśniewskiej do bramkarki, ratująca sytuację Aleksandra Komosa trafiła piłką wprost w zawodniczkę reprezentacji Polski i niefortunnie futbolówką zatrzepotała w siatce. Wyrównanie nastąpiło w podbramkowym zamieszaniu, gdy piłka znów bardzo nieszczęśliwie minęła linię bramkową.

Kolejny sparing żywiecki zespół rozegra w najbliższą środę w Żylinie, z tamtejszą, czołową drużyną ligi słowackiej.

Mitech Żywiec – Reprezentacja Polski U-17 2:2 (2:0) Gole dla Mitechu: Rżany, Wiśniewska

Mitech: Komosa – Zegan, Wiśniewska, Zasada, Kuśnierz, Droździk, Sykorova, Rżany, Wnuk, W.Żak, Chrzanowska oraz A.Żak, Półtorak, Sykorova, Basiura, testowana zawodniczka, Piątek, Cholewka Trener: Kuta