Osłabieni brakiem głównego „żądła” w osobie Adama Kozielskiego przystąpili do meczu w Pszczynie piłkarze Drzewiarza. I nie byli faworytem spotkania.

drzewiarz_jasienica Niemniej jednak sporą dawkę optymizmu przyniósł pierwszy kwadrans rywalizacji. Jasieniczanie nie tylko nie dopuszczali gospodarzy pod własną bramkę, ale sami konstruowali niezłe akcje ofensywne. Po stałych fragmentach gry mieli futboliści z Jasienicy dobre okazje, by objąć prowadzenie, m.in. strzał głową Michała Klibera w 4. minucie nieznacznie minął cel. Precyzji gościom, a konkretnie Dariuszowi Łosiowi, nie zabrakło w 20. minucie gry. Pomocnik Drzewiarza uderzył zza linii pola karnego z rzutu wolnego, a Joachim Mikler żadnych szans na skuteczną paradę nie miał. Bramka dla jasieniczan było potwierdzeniem przewagi i zarazem solidnej postawy beskidzkiego IV-ligowca. Ale tego, że gospodarze w końcu rozkręcą się należało oczekiwać. Akcje Iskry coraz częściej „zazębiały się”, jednak Krzysztof Michałowski kilka razy czujnie i pewnie interweniował.

Po przerwie wcale nie oglądaliśmy naporu futbolistów z Pszczyny. Owszem, to do miejscowych należała optyczna przewaga, z której jednak zbyt wiele nie wynikało. Raz tylko zagapiła się defensywa Drzewiarza, niestety było to równoznaczne z utratą gola. Michałowski skapitulował po uderzeniu Łukasza Zaremskiego. Przez dwa kwadranse, które pozostały do końca potyczki goście z Jasienicy ograniczali się głównie do pilnowania dostępu do własnej bramki, z rzadka próbując strzałów z dalszej odległości. Faworyt, wobec braku pomysłu na rozmontowanie dobrze spisującej się defensywy Drzewiarza, szukał szczęścia w stałych fragmentach gry. Ten właśnie element mógł w samej końcówce dać komplet punktów podopiecznym Ireneusza Kościelniaka. Strzał Bartłomieja Ruckiego, Mikler „wypluł” przed siebie, ale nikt z jasienickich graczy ze skuteczną dobitką nie pośpieszył. Wobec powyższego i drugi wiosenny mecz Drzewiarza Jasienica zakończył się podziałem zdobyczy. Bez wątpienia, wobec świadomości siły sobotniego rywala z Pszczyny, to wynik wartościowy.

Iskra Pszczyna – Drzewiarz Jasienica 1:1 (0:1) 0:1 D.Łoś (20', z rzutu wolnego) 1:1 Zaremski (62')

Drzewiarz: Michałowski – Pala, Kliber, Rucki, Basiura, Pawlus (63' Borutko), D.Łoś (90' Siuda), Kozioł, Sekuła (76' Romanowicz), Jakowenko, Struś (86' Suski) Trener: Kościelniak